WARSZTATY TAŃCA IZRAELSKIEGO

 

Warsztaty poprowadzi Beata Krzywda - studentka iberystyki. Beata tańczyła w znanym krakowskim zespole Kachol w Galerii Atelier - oddziale Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży, znajdującego się w zabytkowej Synagodze Wolfa Poppera, przy ulicy Szerokiej na Krakowskim Kazimierzu.
Zajęcia będą się odbywały w każdą niezielę o godz. 19:00 w Nowa Synagoga.
Miesięczny koszt warsztatów to 80 zł (jednorazowa wejściówka 25 zł). Dla studentów Uniwersytetu Otwartego BEJT MEIR i członków GWŻ Gdańsk zniżki! Zapraszamy serdecznie!

teatr LAB amareya

 

Nasz warsztat skierowany jest do osób w każdym wieku, które pragną rozwijać swoje umiejętności ruchowe i performatywne i nie boją się otwarcia umysłu na nowe doświadczenia. 

Nasz warsztat ma na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi narzędziami pracy twórczej charakterystycznej dla teatru fizycznego. Uczestnicy będą wspólnie pracowali nad pogłębianiem świadomości ciała - jego energii i wewnętrznego potencjału oraz nad umiejętnością kreowania intensywnej obecności scenicznej. Podczas warsztatu uczestnicy poznają m.in. narzędzia improwizacji wywodzące się z tańca butoh, teatru fizycznego i tańca współczesnego, które ukierunkowane są na odkrywanie i własnej kreatywności oraz doświadczenie relacji zachodzących między ciałem i otaczającą je przestrzenią. Improwizacja, która stanowi sedno warsztatu Amareya, jest narzędziem pomagającym uwolnić ekspresję, a także metodą redefinicji koncepcji ciała, człowieka, przestrzeni wokół nas. Każdy dzień warsztatu podsumuje sesja relaksacyjna z elementami masażu i relaksacyjnych technik psychosomatycznych.

Prowadzenie: Katarzyna Pastuszak 
Termin: 15-16.01.2016 godz.17:00-20:00
Miejsce: Synagoga Nowa, Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Partyzantów 7 

Koszt warsztatów: 80,- (ulgowy); 90,- (normalny)
Zgłoszenia: amareya@teatramareya.pl lub telefonicznie pod numerem +48 605228391
Więcej o nas: www.teatramareya.pl

Warsztaty piosenki jidysz

 

Idea wspólnego śpiewania stanowi nieodłączny element żydowskiej tradycji - grupowe muzykowanie towarzyszy świętom oraz spotkaniom rodzinnym, kiedyś wpisane było we wspólnotowe życie małego sztetla.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać i wspólnie zaśpiewać znane i mniej znane żydowskie piosenki w języku jidysz.
Warsztat obejmie naukę kilku piosenek w języku jidysz, zrozumienie ich tekstów, poznanie podstawowych informacji na ich temat oraz, na koniec, wspólne wykonanie.
Warsztaty poprowadzi Maria Ka - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i pianistka tworząca muzykę z pogranicza alternatywy i punk-bluesa; liderka zespołu MARIA KA; członkini duetu udźwiękawiającego filmy nieme (m.in. kinematografii jidysz); badaczka filmu jidysz i roli kobiet w jego kreowaniu; psycholożka, judaistka.

Zajęcia będą odbywały się od wiosny 2016. Bliższe informacje o terminach i płatności: festiwalzblizenia@gmail.com