NASI PRZYJACIELE

Gmina liczy dziewięćdziesięciu członków i kilkunastu sympatyków biorących czynny udział w życiu społeczności. Opiekę religijną nad Gminą sprawuje Naczelny Rabin Polski, Michael Schudrich.

http://gdansk.jewish.org.pl

https://www.facebook.com/GwzGdansk

Portal Wirtualny Sztetl jest prowadzony przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Celem portalu jest przywrócenie pamięci o społecznościach żydowskich, zamieszkujących Polskę na przestrzeni dziejów; o ich historii oraz dziedzictwie materialnym.

www.sztetl.org.pl

Żydowski Instytut Historyczny jest jedną z najważniejszych na świecie placówek naukowo-badawczych zajmujących się dziejami Żydów od wieków zamieszkujących Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią. http://www.jhi.pl

Klub • kawiarnia • plac zabaw - Aldony 6, Wrzeszcz, Gdansk, Poland

Klimatyczne miejsce prowadzone przez bliską przyjaciółkę Franza Kafki.

https://www.facebook.com/kurhaus.wrzeszcz

Artyści związani z Wydawnictwem OSKAR są autorami książek, grafiki, albumów, bedekerów i przewodników oraz literatury historycznej, osadzonych głównie w tematyce gdańskiej. OSKAR jest również wydawcą książek naszego wykładowcy Marka Suchara. http://wydawnictwooskar.pl

Gato Verde nie jest typową szkołą tańca, ale grupą ludzi, dla których flamenco jest pasją. To miesce dla wszystkich, którzy chcieliby pośpiewać, potańczyć flamenco w wesołym towarzystwie! Gato Vede grają rówież muzykę sefardyjską.

https://www.facebook.com/Gato.Verde.Flamenco

http://www.gatoverde.eu

Za dnia i w nocy można tu skosztować pysznych dań żydowskich, nalewek własnej roboty, miło spędzić czas wieczorem w blasku świec przy dźwiękach dobrej muzyki. Można grać i śpiewać czasami do białego rana!

https://www.facebook.com/Mazel-Tov-203245366429189

Nadchodzące wydarzenia

Styczeń 31, 2016

12:00 • Historia jako labirynt. - interpolacja czasu następnego na uprzedni w midraszu talmudycznym.

13:00 • Moralność czasu zagłady.

14:00 • Duchy, demony, zaklęcia i amulety. Zabobon i racjonalizacja strachu w judaizmie.Wykład połączony z praktycznymi warsztatami pisania amuletów.

Warsztaty tańca izraelskiego

31 stycznia 2016​, godz. 19:00